Naš tim

Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj je stručni tim sastavljen od ljudi različitog profila- profesionalaca u lokalnoj administraciji, posvećenih svom poslu. Zaposleni u Kancelariji pokreću inicijative, daju rešenja i sprovode svakodnevne aktivnosti, sadržane u misiji Kancelarije za lokalni ekonomski razvoj. Tim posvećen razvoju lokalne i regionalne zajednice i fokusiran na:

  • Izradu strateških planova i programa kao i lokalnog pravnog okvira, u skladu sa strateškim ciljevima kroz privatno-javni dijalog sa participativnim učešćem predstavnika poslovne zajednice;
  • Pripremanje i realizaciju Programa lokalnog ekonomskog razvoja Grada i izradu Lokalnog akcionog plana zapošljavanja;
  • Poboljšanje usluga poslovnoj zajednici, pružanje podrške i staranje o primeni i unapređenju standarda povoljnog poslovnog okruženja;
  • Bolje razumevanje potreba poslovne zajednice za izgradnju poslovnog okruženja kroz kontinuirane analize i stalno praćenje ekonomskih pokazatelja, kao i upravljanje instrumentima lokalne razvojne politike;
  • Smanjenje rizika i poboljšanje stabilnosti poslovanja;
  • Zapošljavanje, poboljšanje tržišta rada i ljudskih resursa;
  • Podršku inovacijama i novim idejama kao našeg pokretača razvoja;
  • Poboljšanje uslova za preduzetništvo, pokretanje preduzeća i poslovanje malih preduzeća;
  • Razvijanje infrastrukture koja će biti u funkciji lokalnog razvoja, u skladu sa potrebama i potencijalima lokalne ekonomije;
  • Poboljšanje kvaliteta života u lokalnoj zajednici kroz više radnih mesta, veće plate i bolji standard građana;
  • Podršku i podsticanje ulaganja, brigu o postojećim ulaganjima i njihovom proširenju, kvalitet ulagača;
  • Pripremanje i rukovođenje razvojnim, infrastrukturnim i investicionim projektima;
  • Prikupljanje statističkih podataka, formiranje baza u cilju statističkog sagledavanja kretanja u gotovo svim oblastima ekonomskog i društvenog života;
  • Pripremu i praćenje realizacije investicija u Gradu, planiranih programima uređivanja građevinskog zemljišta i održavanje komunalne infrastrukture javnog zemljišta gradskog i seoskog područja;
  • Izradu i praćenje realizacije programa koji se odnose na kapitalno investiranje u oblasti kulture, vaspitanja i obrazovanja, sporta i zdravstvene zaštite;

Direktor kancelarije

Dušan Radivojević

Direktor Kancelarije za lokalni ekonomski razvoj

Milena Mladenović

Poslovni sekretar

Sektor za opšte poslove

Violeta Tesla

Rukovodilac Sektora za opšte poslove

Miodrag Milošević

Šef Odseka za finansijske poslove

Dejan Blagojević

Šef Odseka za pravne poslove

Mila Dimitrijević

Opšti pravni poslovi

Marija Stojiljković

Opšti pravni poslovi

Ivana Krumev

Opšti finansijski poslovi

Jelena Petković

Opšti finansijski poslovi

Saša Stanišev

Poslovi knjigovodska analitičke evidencije ugovorenih obaveza

Bojana Cekić

Poslovno tehnički sekretar

Ljiljana Marković

Poslovno tehnički sekretar

Sektor za podršku ulaganjima i unapređenje poslovnog okruženja

Dragan Milovanović

Rukovodilac Sektora za podršku ulaganjima i unapređenje poslovnog okruženja

Dragana Stojanović Krstić

Šef Odseka za unapređenje poslovnog okruženja

Tatjana Ilić

Poslovi unapređenja poslovnog okruženja

Ljiljana Jovanović

Poslovi unapređenja poslovnog okruženja

Predrag Mijajlović

Poslovi unapređenja poslovnog okruženja

Marina Stanojević

Analitičko-operativni poslovi iz oblasti preduzetništva

Suzana Golubović

Analitičko-operativni poslovi iz oblasti preduzetništva

Ljubiša Jakovljević

Tehnički poslovi iz oblasti preduzetništva i oblasti automatske obrade podataka

Slobodan Čolaković

Šef Odseka za podršku realizaciji ulaganja

Milan Trifunović

Poslovi evaulacije indikatora u domenu podrške investitorima

Darko Ković

Poslovi pripreme informacija za potencijalne ulagače

Sektor za razvojno planiranje i upravljanje projektima

Ivan Pavlović

Rukovodilac Sektora za planiranje i upravljanje projektima

Aleksandar Ždraljević

Poslovi ekonomske analize

Vesna Šurdilović

Poslovi upravljanja projektima

Ivana Knežević Spasović

Poslovi međunarodne saradnje

Ljubiša Jakovljević

Poslovi upravljanja projektima

Sektor za izgradnju

Katarina Radenković

Rukovodilac Sektora za izgradnju

Vladimir Džunić

Šef Odseka za pripremu programa izgradnje

Snežana Mitić

Poslovi za pripremu programa izgradnje

Olivera Pavlović

Poslovi za pripremu programa izgradnje

Slavica Stojanović

Poslovi za pripremu programa izgradnje

Srđan Laketić

Šef Odseka za realizaciju programa izgradnje

Života Damnjanović

Poslovi realizacije programa izgradnje

Biljana Jurenić

Administrativni poslovi

Vesna Stojanović

Poslovi upravljanja infrastrukturnim projektima

Milena Tokalić

Poslovi upravljanja infrastrukturnim projektima

Tamara Stojković

Poslovi upravljanja infrastrukturnim projektima

Ana Todorović

Poslovi upravljanja infrastrukturnim projektima

Dragana Nenadov-Stanković

Poslovi upravljanja infrastrukturnim projektima

Investirate u Nišu?

KLER - vaša adresa za investicije.